Не виливайте воду, в якій варили яйця 🥚

Зазвичай вода, в якій ми готуємо їжу, потрапляє в каналізацію. Як, наприклад, вода, в якій варилися макарони. Але чи знаєте ви, що вода, в якій варилися яйця, теж може бути корисною і її варто економити?
Вода, в якій варилися яйця, є натуральним добривом для ваших рослин.

Під час приготування яєчна шкаралупа виділяє мінерали, які можуть принести користь вашим рослинам. Вона особливо багатий на кальцій – яєчна шкаралупа містить близько 380 мг кальцію на грам, і частина цієї кількості вимивається у воду.

Кальцій є важливою поживною речовиною для рослин – для їхнього росту він підвищує стійкість до хвороб. Кальцій зміцнює клітинні стінки, активує ферменти. Хоча нестача кальцію в природі трапляється рідко, вона не виключена повністю. Це може статися, наприклад, там, де ґрунт кислий або дуже кислий, і частіше в садівництві.

Симптомами дефіциту кальцію можуть бути, наприклад, “підгорілі” кінчики листя, пожовтіння листя (але будьте обережні, це може бути й ознакою нестачі інших поживних речовин) або сповільнений ріст і різні деформації.

Кальцій також допомагає підтримувати нейтральний рН ґрунту, забезпечуючи тим самим ідеальне середовище для поглинання всіх поживних речовин, яких потребують рослини.

Вода, в якій варилися яйця, підходить не тільки для кімнатних рослин. Якщо у вас є сад, використовуйте її в саду.

Цікава стаття на Mohyliv.info – Коли можна садити картоплю?

Від Вадим