На Землю йде метеоритний дощ Ліриди 🌠

Наприкінці квітня із Землі можна буде побачити одне з найкрасивіших космічних явищ – метеоритний дощ. Його джерелом стає метеорний потік під назвою Ліриди.

У пікові години в цьому потоці можна побачити 10-20 метеорів. На зірку, що падає, можна буде загадати бажання.

Пік активності припадає на 22 квітня, максимальне зенітне число метеорів – 18. Пік гострий, всього кілька годин, тому не дивуйтеся, якщо ви побачите набагато менше. Весь період його активності з 16 по 25 квітня.

Найкращим часом для спостереження є остання година перед початком навігаційних сутінків (3:30-4:30 ранку), оскільки часовий пік метеорного потоку близько 6 ранку.

Порівняно з іншими метеорними потоками Ліриди продукують яскраві метеори, а іноді й вогняні кулі. Це полегшує їхній перегляд і фотографування.

Місяць часто заважає спостереженням метеорних потоків. Цього року Місяць не стане на заваді – він перебуває поблизу нової фази і його не буде видно в нічний час (23 квітня Місяць у фазі молодика).

Падаючі зірки в ті часи вважалися сполучною ниткою між небом і землею. Люди вважали, що коли падає зірка, то небо найбільше відкрите для побажань. Тому ще з давніх часів повелося загадувати бажання, коли падає зірка.

 

Від Вадим