Чистимо срібло вдома без ризиків для здоров'я: 5 способів

Розберемося, як зробити це швидко. Головне – не нехтувати елементарною технікою безпеки та діяти акуратно.

Фольга, сода і вода

Найпростіший і найуніверсальніший спосіб. Розчиніть у воді дві столові ложки соди й опустіть у каструльку смужку фольги. Покладіть прикраси, залиште на 15-20 хвилин. Після промийте і просушіть м’якою тканиною.

Чистити сухою содою срібло не можна – можуть залишитися подряпини, метал для цього занадто м’який.

Нашатир

Додайте у воду нашатирний спирт у співвідношенні приблизно 0,5:1 і помістіть туди прикраси на півгодини. Після промийте, просушіть м’якою тканиною.

Розчин аміаку може залишати опіки, поводитися з ним потрібно акуратно, краще вдягнути одноразові рукавички.

Лимонна кислота

Закип’ятіть півлітра води і розчиніть пакетик лимонної кислоти, залиште прикраси на 15 хвилин, після промийте і просушіть м’якою тканиною.

Будьте обережні: висока концентрація лимонної кислоти, та ще й гаряча, також може стати причиною опіку.

Оцет

Підійде і 6%, і 9%. Підігрійте, покладіть у ємність з оцтом прикраси, залиште на дві години, промийте, просушіть. Будьте обережні, оцет може стати причиною лущення та опіків.

Паста ГОІ

Це професійний засіб, але з обережністю скористатися ним можна і вдома. Процес довгий і кропіткий, але результат того вартий.

Вам знадобиться:

  • паста ГОІ номер три – тверда, у бруску;
  • нашатир;
  • зубний порошок;
  • м’яка щіточка;
  • рідке мило;
  • шматочок повсті;
  • шматочок м’якої тканини.

Тверда паста ГОІ припадає пилом і може викликати подразнення слизових, тому працювати краще в масці та захисних окулярах.

  • Виріб потрібно підготувати: акуратно протерти щіточкою із зубним порошком. Щоб прикраси було легше очистити, потрібно їх замочити, а потім прокип’ятити в розчині з мила, нашатирю і зубного порошку. Після – остудити і промити.
  • Натерти пастою шматочок повсті й ретельно опрацювати прикраси, після чого протерти їх чистою тканиною. Якщо чистите столове срібло, краще додатково обробити його розчинником – наприклад, гасом. Після роботи з пастою необхідно добре промити виріб і, звісно, вимити руки, навіть якщо працювали в рукавичках.

Готово! Ви почистили улюблені прикраси зі срібла, і вони сяють і блищать як нові.

Від Вадим