Найкращі країни для вступу на навчання у 2025 році 

Найкращі країни для вступу на навчання у 2025 році 

Сьогодні для абітурієнтів вступ за кордон вже не вважається чимось новим та нездійсненим. Сьогодні перед молоддю відкритий практично весь світ і цим потрібно скористатися. Але дуже важливо обрати таку країну, де можна не тільки отримати якісну освіту, а й таку, де студенту буде комфортно і зручно. На що в першу чергу потрібно звернути увагу та як знайти найкращий варіант для себе? Зараз про це поговоримо. 

Топ-країни для вступу у 2025 році 

Сьогодні будемо розглядати 8 різних країн, які знаходяться як в ЄС, так і за його межами. Коли ми говоримо про Європейський Союз, то це навчання в Словаччині, Німеччині та Нідерландах. Якщо розглядати більш далекі країни – то це США, Канада, Японія, Австралія та Велика Британія. 

США

Своїми університетами ця країна відома на весь світ. Їх вищі навчальні заклади кожний рік потрапляють в перші рядки рейтингів, тому довго говорити про якість не потрібно. 

Що важливо знати? Навчання в США платне, середня вартість на рік 25000 – 50000$. Але є і гарна новина – за гарні оцінки студент може отримати стипендію, яка може покривати витрати на навчання до 70-100%, а також її навіть може вистачити і на оплату гуртожитка в студентському кампусі або на часткову оренду житла. 

Студенти самостійно мають обирати предмети, тому можуть спокійно працювати під час навчання. І, звичайно, працевлаштуватися з дипломом більшості університетів США дуже легко як в самій країні, так і за її межами. Також великим плюсом навчатися саме в Америці є те, що тут дуже багато мігрантів, тому занадто великої ментальної різниці не буде – тут є діаспори майже всіх національностей. 

Канада

Багато університетів Канади також вважаються найкращими, але якщо порівнювати із США, вартість навчання тут нижча майже в 2 рази. Ціна за один рік починається в середньому з 15000$ та може дійти до 25000$. В Канаді студенти, в тому числі і іноземці, за високі оцінки та участь в різних заходах можуть отримувати знижки на навчання або ж гранти, які покривають його вартість.

Студенти можуть працювати під час навчання, а за статистикою випускники університету знаходять роботу у термін до 6 місяців після отримання диплому. 

Зазвичай студенти живуть в гуртожитках університету або знімають квартири/будинки на декількох людей. Як і в США, в Канаді багато мігрантів, тому на вулицях ви будете чути найрізноманітніші мови світу. 

Для того, щоб приїхати на навчання, студент повинен спочатку отримати студентську візу, а потім, якщо він захоче там працювати, подати документи на робочий дозвіл. 

Велика Британія 

Якість освіти в університетах Великої Британії і можливості, які відкриваються перед студентами після отримання диплому, приваблює сюди все більше абітурієнтів із самих різних країн і це при тому, що навчання платне і коштує від 16000 до 50000 фунтів за рік. 

Студенти можуть жити в гуртожитках, які є майже при всіх університетах, або знімати окрему квартиру. 

Наразі для українців, які були змушені тікати з України під час війни, є спеціальні пропозиції по навчанню, проживанню та харчуванню. Вартість навчання складає від 9500 до 15000 фунтів (в залежності від навчальної програми). 

Варто пам’ятати, що англійська мова в Америці та у Великій Британії – це дві різні мови, тому підготуйтеся до того, що спочатку будуть перепони у розумінні. А ще варто зауважити, що англійці – це холодні, спокійні, врівноважені люди, які дуже шанують свої традиції і історію. 

Німеччина 

В Німеччині гарні університети, дипломи яких дуже цінуються в інших країнах. Є декілька навчальних закладів, які входять в топ кращих європейських університетів. 

Навчання безкоштовне в державних університетах, але студентам потрібно оплачувати семестровий внесок, який складає 100-400 євро. Також в Німеччині є і приватні навчальні заклади, де вартість за один рік навчання складає від 4000 євро. Жити студенти можуть у гуртожитках, які є майже у всіх державних університетах, вартість проживання 130-260 євро в місяць. 

Після закінчення навчання іноземні студенти можуть влаштуватися на роботу в Німеччині за своїм фахом завдяки спеціальній робочій візі. 

Самі німці – це законослухняність, прямолінійність, зустрічі в барах та ресторанах з друзями, а ще – пунктуальність. 

Австралія 

Про Австралію відомо не так багато, але це лише тому, що вона дуже далеко разашована. 8 австралійських ВНЗ входять до топ 100 найкращих навчальних закладів світу. Ця країна розташована на 3 місці за кількістю іноземних студентів. 

При цьому вартість навчання в Австралії на 20% нижча, ніж в Америці та на 40% нижча, ніж в Англії. Один рік коштує від 9000$, а місце у гуртожитку від 200$. Також можна знімати квартиру або проживати у австралійської сім’ї – такий варіант також можливий. 

Для того, щоб приїхати на навчання, українцям потрібна віза, яку дають майже на 5 років незалежно від навчальної програми. 

Нідерланди

Університети Нідерландів входять в різноманітні рейтинги вищих навчальних закладів Європейського Союзу. Навчання в країні платне, але для місцевих жителів та громадян ЄС вартість трохи нижча, ніж для інших. Один рік для не громадян ЄС від 8000 євро. Вчитися можна англійською або голландською мовами і звичайно, що навчання в Нідерландах англійською буде коштувати менше ніж, наприклад, в США.

У студентів є можливість жити в гуртожитку, але його вартість досить велика, навіть для жителів ЄС – від 300 євро. 

Японія 

В Японії навчання платне та коштує від 3500$ за рік в державних університетах та від 7500 $ у приватних. 

Студенти можуть жити у гуртожитках, вартість проживання в яких від 85 євро, або знімати кімнату в квартирі – від 250 євро за місяць. 

Потрібно розуміти, що в університетах Японії вчиться доволі мало іноземців у порівнянні із іншими країнами. Тому може бути трохи важко пристосуватися до зовсім нових традицій, нової мови, до оточення японців, а не європейців.

Але з іншої сторони, це можливість познайомитися з чимось зовсім новим, тим більше, що працювати в Японії також можливо як під час навчання, так і після закінчення університета. Іноземцям також можуть запропоновувати вакансію, якщо людина відповідає всім крітеріям. 

Словаччина 

Словаччина за останні роки стала лідером навчання в ЄС завдяки можливості навчатися безкоштовно в державних університетах. Вищі навчальні заклади відомі далеко за межами країни, тож після їх закінчення і отримання словацької освіти працевлаштуватися не буде проблемою. Також є і приватні університети, вартість навчання у яких складає від 700 до 5000 євро за рік. 

Словаччина – одна із самих доступних країн для отримання освіти в ЄС, тому що гуртожитки тут коштують від 65 євро за місяц, а витрати на харчування та інші потреби обійдуться ще в 200-250 євро. 

Менталітет словаків частково схожий на український, плюс до цього подібні мови та немає великих відмінностей у традиціях та звичаях. 

Кожна країна гарна та цікава по-своєму. В будь-якій частині світу можна комфортно вчитися, дізнаватись щось нове, завести друзів та отримати важливий досвід. Все залежить від того, які у абітурієнта фінансови можливости та вимоги до майбутнього диплому.

Також всюди є свої особливості. Тому перед тим, як обирати в яку країну вступати, потрібно дуже уважно прочитати основну інформацію стосовно менталітету, традицій, релігії, законів, погоди тощо.

Анна

Анна