Картина під назвою “З берегів річки Дністер”

У 1879 році була створена картина під назвою “З берегів річки Дністер”, яку написав Генрик Грабінський. Автор народився 29 травня 1842 року у Львові і помер 20 січня 1903 року також у Львові. Світлину цієї картини можна знайти у фондах Національного музею міста Кракова в Польщі.

Генрик Грабінський спочатку працював у ювелірній майстерні, а з 1861 по 1866 рік навчався в Академії образотворчих мистецтв у Відні під керівництвом пейзажиста Альберта Циммермана. Після цього він продовжив свою освіту в Мюнхені у 1868-1869 роках і подорожував до Парижа, Італії, Тіролю та Баварії. Після закінчення навчання він переважно перебував у Кракові та Львові, здійснював подорожі по Галичині, Татрам та П’єнінам у пошуках сюжетів для своїх малюнків. Він також працював в якості викладача основ пейзажного живопису і рисунку в Краківській школі мистецтв у 1873-1877 роках. У 1879 році він оселився у Львові, а з 1882 року страждав від невиліковної хвороби, яка ускладнювала його рухову активність, але не завадила йому залишатися активним до кінця життя.

Картина "З берегів річки Дністер"

Генрик Грабінський переважно займався малюванням атмосферних пейзажів і використовував переважно олійну техніку. Він також створював акварелі та малюнки пером і тушшю. Його творам властивий реалізм, використання багатства і насичених кольорів, а також зацікавленість світловими ефектами. Спочатку художник зображав краєвиди Німеччини, а згодом зосередився на околицях Кракова та Львова. У 1884 році він видав у Львові підручник під назвою “Школа малювання пейзажів” і був автором альбому “Види Галичини і південних воєводств Царства Польського” (Львів, 1881).

Анна

Анна