Цитати з Біблії: Вічні Слова Мудрості

Цитати з Біблії: Вічні Слова Мудрості

Біблія, одна з найвідоміших та найвпливовіших книг у світі, є джерелом духовного натхнення, моральних настанов та життєвої мудрості для мільйонів людей на планеті. Цей священний текст, написаний протягом багатьох століть різними авторами, залишається актуальним і сьогодні, пропонуючи відповіді на вічні питання людства.

Цитати про любов та співчуття

 1. “Все, що бажаєте, щоб люди чинили вам, так і ви чиніть їм; бо це Закон і Пророки.” (Матвія 7:12) Це золоте правило етики наголошує на важливості емпатії та взаємної поваги у стосунках між людьми.
 2. “Блаженні милосердні, бо їм буде милосердя.” (Матвія 5:7) Ця висловлювання з Нагірної проповіді підкреслює значення милосердя в нашому житті та обіцяє винагороду тим, хто практикує його.
 3. “Нехай не перемагає тебе зло, але перемагай зло добром.” (До Римлян 12:21) Цей вислів закликає нас протистояти злу не силою, а добротою, показуючи вищу моральну силу.
 4. “Любіть один одного, як Я полюбив вас, так і ви любіть один одного.” (Івана 13:34) Ця команда Ісуса своїм учням встановлює високий стандарт любові, взаємної підтримки та згуртованості.
 5. “Бо де двоє чи троє зібрані в ім’я Моє, там Я посеред них.” (Матвія 18:20) Цей вислів підкреслює важливість спільноти та обіцяє Божественну присутність у зібраннях, основаних на вірі та любові.
 6. “Не судіть, щоб не були судимі.” (Матвія 7:1) Вказує на необхідність утримуватися від осуду інших, нагадуючи про нашу власну недосконалість та потребу в милосерді.
 7. “Але плід Духа є любов, радість, мир, довготерпіння, лагідність, доброта, віра.” (До Галатів 5:22) Цей перелік якостей, які є плодами Святого Духа, слугує нам ідеалом для прагнення у власному житті, підкреслюючи значення любові та співчуття.

Ці цитати з Біблії висвітлюють різні аспекти любові та співчуття, як основоположних цінностей для будування гармонійних відносин між людьми. Вони нагадують нам про силу доброти, милосердя та взаєморозуміння в нашому повсякденному житті.

Цитати про силу віри та надії

 1. “Не бійся, бо Я з тобою; не дивись навколо, бо Я Бог твій; Я зміцню тебе, так, Я допоможу тобі, так, Я підтримаю тебе правицею праведности Моєї.” (Ісая 41:10) Ця обітниця Божа є могутнім нагадуванням про те, що віра у Бога дає силу та підтримку у складних життєвих обставинах.
 2. “Але ті, хто сподівається на Господа, відновлюють силу, підіймаються крилами, як орли; вони біжать і не втомлюються, ідуть і не знемагають.” (Ісая 40:31) Ця цитата підкреслює, як віра та надія на Бога можуть надати людині нової сили та витривалості.
 3. “Блаженний чоловік, який покладає на Господа надію свою, і не звертається до гордих, до тих, хто відходить за брехнею.” (Псалми 40:4) Цей вірш заохочує покладати свою віру та надію виключно на Бога, відкидаючи пустоту та обман світу.
 4. “Зміцніть же руки ваші, що ослабли, і коліна, що спотикаються, і скажіть тим, хто боїться серцем: Будьте сильні, не бійтеся!” (Ісая 35:3-4) Ця заохочення до віри та надії слугує як заклик до дії, нагадуючи про важливість мужності та рішучості у випробуваннях.
 5. “Все можу в Тому, хто мене зміцнює.” (До Филип’ян 4:13) Це висловлювання підкреслює, що через віру у Христа людина може знайти силу для подолання будь-яких труднощів.
 6. “Ось, Бог мій спасіння; я буду довіряти і не боятися, бо Господь, Господь – моя сила і пісня, і Він став моїм спасінням.” (Ісая 12:2) Цей вірш виражає глибоку віру та надію на Бога як на непохитне джерело сили та захисту.

Ці цитати відображають глибоку істину про те, що віра та надія є фундаментальними силами, здатними надавати невимірювану підтримку та силу у найскладніших обставинах життя. Вони нагадують, що незалежно від обставин, віруюча людина ніколи не є сама, маючи незламну підтримку від Вищих сил.

Мудрість та наставлення

 1. “Ліпше мало зі страхом Господнім, ніж великий скарб, де нема спокою.” (Притчі 15:16)
 2. “Хто жадає багатства, не буде безвинним; а хто ненавидить хабарі, той буде жити.” (Притчі 28:16) Ця мудрість підкреслює небезпеки, що несе за собою прагнення до багатства за будь-яку ціну, вказуючи на значення чесності та прямоти у житті.
 3. “Більша користь від мудрості, ніж від золота; і більше здобуток мати розум, ніж срібло.” (Притчі 16:16) Цей вірш наголошує на перевазі мудрості та розуму над матеріальними багатствами, вказуючи на важливість духовного зростання та особистісного розвитку.
 4. “Довготерпіння краще за геройство, і той, хто володіє своїм духом, краще за завойовника міста.” (Притчі 16:32) Висловлювання заохочує до самоконтролю та терпіння, вважаючи ці якості більш значущими, ніж зовнішні досягнення та сила.
 5. “Початок мудрості – страх Господній, і знання Святого – розум.” (Притчі 9:10) Цей вірш встановлює зв’язок між богобоязненністю та мудрістю, наголошуючи, що справжнє розуміння та знання випливає з глибокої поваги до Бога.
 6. “Хай не хвалиться мудрий своєю мудрістю, і хай не хвалиться сильний своєю силою, хай не хвалиться багатий своїм багатством.” (Єремія 9:23) Ця цитата вчить нас скромності, нагадуючи, що справжня цінність людини не в тому, чим вона володіє чи які досягнення має, а в її духовних якостях та відношенні до життя.

Ці цитати з книги Притчі та інших частин Біблії нагадують нам про важливість мудрості, духовного зростання та внутрішнього спокою. Вони заохочують до переосмислення цінностей у світлі вічних істин та знаходження істинного задоволення у гармонії з собою та світом.

Пророцтва та обітниці

 1. “Бо я знаю задуми, які я задумав про вас, говорить Господь, задуми про мир, а не про лихо, щоб дати вам майбутнє і надію.” (Єремія 29:11) Це одна з найвідоміших обітниць у Біблії, яка виражає Божий план про благополуччя, а не страждання для Його народу, обіцяючи майбутнє, наповнене надією.
 2. “І витру він усяку сльозу з очей їхніх, і смерті вже не буде, ані смутку, ані крику, ані болю вже не буде, бо попереднє минуло.” (Об’явлення Івана 21:4) Ця могутня обітниця говорить про майбутнє, де Бог відновить усе та усуне будь-які сліди страждань та смутку.
 3. “І тоді побачать Сина Чоловічого, що приходить на хмарах небесних з силою і великою славою.” (Матвія 24:30) Це пророцтво про друге пришестя Ісуса Христа висловлює обітницю остаточного відновлення та зцілення, яке він принесе світу.
 4. “Але ті, хто чекає на Господа, оновлять свою силу, вони піднімуться з крилами, як орли; вони побіжать і не змучаться, підуть і не втомляться.” (Ісая 40:31) Це обітниця поновлення сили та витривалості для тих, хто має непохитну віру, символізує надію, яка приходить з довірою Богові.
 5. “І вони будуватимуть доми і житимуть у них; і саджатимуть виноградники і їстимуть їхні плоди.” (Ісая 65:21) Ця обітниця відновлення та процвітання для народу Ізраїлю відображає загальнішу тему Біблії про надію на краще майбутнє, де кожна людина буде жити у мирі та гармонії, насолоджуючись плодами своєї праці.

Ці пророцтва та обітниці з Біблії відкривають перед нами картину майбутнього, де відновлення та зцілення стануть реальністю для всього створіння. Вони служать джерелом непохитної надії та віри для віруючих, нагадуючи про те, що в кінцевому підсумку добро переможе зло, а світло – темряву.

Висновок

Біблія є скарбницею мудрості, яка залишається актуальною крізь століття. Цитати про любов, віру, мудрість, та обітниці відкривають нам шлях до розуміння важливих життєвих істин. Вони допомагають нам знайти відповіді на складні питання та слугують компасом у пошуках особистого та духовного розвитку.

Анна

Анна