Чому відсутня овуляція: причини та ознаки

Чому відсутня овуляція: причини та ознаки

Якщо в цей час яйцеклітина зустрічається зі сперматозоїдом, відбувається запліднення. Тому можна сказати, що овуляція – це центрова подія, заради якої працюють усі репродуктивні органи.

У деяких випадках процес виходу ооцитів може порушуватися, через що завагітніти природним шляхом не виходить. Самостійно встановити причини розладу часто буває не просто, тому звертаються по допомогу до досвідчених фахівців.

Усі чинники, вплив яких здатен викликати овуляцію, поділяють на дві великі групи – фізіологічні та патологічні.

Відсутність овуляції з фізіологічних причин

Жіночий організм у нормі дуже тонко реагує на гормональні зміни. Одні з них стосуються вагітності та післяпологового періоду. У цей час дозрівання фолікулів припиняється через підвищення в крові інших гормонів, необхідних для виношування і лактації. Оскільки овуляція не відбувається, менструації також відсутні.

Ще один фізіологічний стан, що супроводжується ановуляцією, – це постменопаузальний період. Зазвичай починається він ближче до 50, але в сучасних жінок часто відсутні менструації вже в 45 років. Менопауза характеризується поступовим загасанням репродуктивних процесів. Спочатку ановуляція може спостерігатися кожен третій місячний цикл. З кожним роком ці проміжки збільшуються, внаслідок чого виділення яйцеклітин зовсім припиняється.

До фізіологічних причин ановуляції відносять використання гормональних контрацептивів. Їхня дія грунтується на затримці овуляційного циклу, через що вагітність не настає.

Патологічні фактори ризику ановуляції

До цієї категорії відносять захворювання і порушення, що призводять до відсутності менструацій протягом півроку і більше. Оскільки овуляція буває первинною і вторинною, причини також поділяють на відповідні групи.

  1. Патологічні причини первинної ановуляції – вроджені вади розвитку, порушення генетичного коду, сильні емоційні потрясіння, захворювання головного мозку.
  2. Патологічні причини вторинної ановуляції – інфекційні захворювання, стани після операцій, післяпологових ускладнень, абортів і викиднів, пухлини яєчників або гіпофіза.

Для встановлення причини ановуляції використовують різні методи діагностики. Найчастіше УЗД органів малого таза та щитоподібної залози, КТ або МРТ головного мозку, функціональні та лабораторні проби.

Підсумки

Відсутність овуляції – це складний і багатогранний процес, який може бути спричинений різними причинами, чи то гормональні зміни, чи то стрес, чи то порушення в роботі репродуктивної системи. Усвідомлювати ознаки такого стану і знати про можливі причини його появи – ключовий момент для турботи про своє здоров’я. Якщо ви підозрюєте, що у вас можуть бути проблеми з овуляцією, важливо якомога швидше звернутися до фахівця. Тільки грамотний і своєчасний підхід до лікування допоможе уникнути можливих ускладнень і зберегти репродуктивне здоров’я.

Анна

Анна