Чому треба бути гранично обережними, якщо хочеться включити в раціон домашнього улюбленця щось натуральне, вітамінне, корисне і поживне.
Не все, що корисно для нашого організму, безпечно для котів і собак. Деякі нешкідливі, на перший погляд, продукти можуть призвести до важкої хвороби аж до летального результату.
Авокадо
У жодному разі не допускайте, щоб ваш собака з’їв кісточку або шкірку авокадо. Річ у тім, що вони не перетравлюються організмом і можуть призвести до закупорки, усунути яку буде можливо тільки хірургічним шляхом.
Вам здається, що ваш собака не такий дурний, щоб з’їсти цілу кісточку авокадо? Даремно – це для собаки чудовий варіант замість кісточки – щоб почухати зуби. Майте на увазі, що проблеми травлення можуть початися і після невеликого вживання в їжу і самої м’якоті авокадо, тож їжте авокадо за столом і не діліться з вихованцем. Авокадо – абсолютно заборонена їжа для наших друзів. Цей фрукт містить персин, отруту грибка, яка шкідлива для тварин. Його вживання може викликати біль у животі, блювоту і запалення підшлункової залози.
Виноград
Невинна ягода може спричинити неабиякі проблеми, а саме – ниркову недостатність. Зверніть увагу, що собакам не можна не тільки сирий виноград будь-якого сорту, а й родзинки. Це стосується, зокрема, і будь-яких солодощів, паштетів, пирогів, соусів, кексів і печива, в яких є родзинки.
Деякі собаки можуть з’їсти кілька жмень родзинок і пережити цю обжерливість, але відомі випадки загибелі після поїдання зовсім невеликої (чотирьох-п’яти ягід) кількості винограду. Не варто перевіряти це на своєму собаці. Типові наслідки – блювота, діарея, відмова від їжі, млявість і болі в животі.
Шоколад
Навіть і не думай про це! Шоколад суворо заборонений як собакам, так і котам. Цей продукт містить теобромін, дуже шкідливу і токсичну речовину, яку наші вихованці не можуть засвоювати.
Картопля
Картопля в будь-якому вигляді шкодить організму собак через велику кількість крохмалю, легкозасвоюваних вуглеводів.
Апельсини
У випадку з кішками апельсини повністю заборонені, тому що вони містять псорален, токсичний для кішок компонент, який також присутній в інжирі. А собак без особливих проблем можна пригощати апельсинами в невеликих кількостях. Цей фрукт забезпечить їх вітаміном С.
Горіхи
Горіхи і сухофрукти загалом є токсичними і небезпечними продуктами, які можуть вплинути на травну і нервову системи наших вихованців. Горіхи можуть викликати тремор, діарею і блювоту.
❗❗❗ Горіх макадамія – особливо небезпечний ❗
Ці смачні горіхи активно використовують у приготуванні випічки та веганських рецептів. Їх тонкий аромат дійсно може урізноманітнити звичний рецепт, але для собак ці горіхи дуже небезпечні. Основні симптоми отруєння – блювота, тремор, болі в животі та навіть тимчасова кульгавість. Страждають як маленькі тварини, так і представники великих порід.
Шкідливі каші
Каша з кукурудзи, пшениці, манки, перловки дуже погано засвоюються організмом собаки, викликає метеоризм. Корисні каші: рисова, гречана, вівсяна. Вони нормалізують роботу шлунково-кишкового тракту, насичують організм вітамінами.
Цибуля
Не варто тримати у вільному доступі часник, цибулю-порей і навіть звичайну ріпчасту цибулю. Ми звикли вважати, що вони містять багато вітамінів, корисних для людини (і це справді так!), але для собаки ці продукти токсичні й дуже небезпечні.
Враховуйте, що собакам і кішкам не можна вживати не тільки свіжу цибулю або часник, а й страви, у складі яких вони є в будь-якому вигляді, зокрема приготованому. У професійній літературі описуються випадки отруєння не тільки сирою цибулею, а й пельменями з начинкою із зеленої цибулі.
Як бути з часником
Згідно з дослідженням, проведеним 2000 року, часник дуже шкідливий для домашніх тварин – він може викликати анемію через його токсичний компонент н-пропілдисульфід. Однак для того, щоб це сталося, ми повинні щодня пропонувати нашим вихованцям велику кількість часнику. За даними Інституту ветеринарної фармакології та токсикології Цюріхського університету, щоб часник став токсичною речовиною, його вміст має перевищувати 5 грамів на кілограм маси тіла. Натомість споживання 4 грамів на день протягом тижня (максимум) у раціоні наших улюбленців може слугувати природним протипаразитарним засобом.
Кавун
А ось кавуни – гарна ідея! Якщо собаці подобається – нехай їсть! Тільки приберіть попередньо кісточки. Кавун однаково корисний для всіх порід собак, винятків немає.
ВАЖЛИВО! Не давайте їжу зі свого столу. Звична для нас їжа не підходить собакам через велику кількість добавок і підсилювачів смаку.