Що Потрібно Щоб Подати на Розлучення 📝

Розлучення – складний і тривалий процес, який може стати головним випробуванням для кожної зі сторін. Українське законодавство передбачає два види розлучення: за згодою сторін та без її згоди. В обох випадках необхідно знати правові аспекти та процедуру подання на розлучення. У цій статті я розгляну все це детальніше.

Що потрібно для подання на розлучення в Україні

Для подання заяви на розлучення в Україні необхідно мати певний перелік документів. Він може змінюватися залежно від обставин справи, але загалом він складається з таких документів:

 1. Заява про розлучення – це офіційний документ, який ви повинні подати до суду за місцем вашого проживання. Заява має містити інформацію про сторін та причини розлучення.
 2. Копії паспортів – копії паспортів обох сторін розлучення, які є доказом їх особистості та місця проживання.
 3. Свідоцтво про шлюб – це документ, який свідчить про те, що сторони були шлюбом унітарною спільнотою.
 4. Документи про майно – якщо сторони мають спільне майно, то вони повинні надати документи, що підтверджують його розподіл.
 5. Документи про опіку над дітьми – якщо у сторін є спільні діти, то їм потрібно буде надати документи, що підтверджують, кому буде надано опіку після розлучення.
 6. Акт про нерухоме майно – якщо сторони мають спільне нерухоме майно, то їм потрібно буде надати акт, який містить інформацію про нерухомість, яка буде розподілена після розлучення.
 7. Довідка про стан здоров’я – якщо сторони просили про розлучення з причини хвороби, то їм потрібно буде надати довідку від лікаря про їх стан здоров’я.
 8. Інші документи – в залежності від конкретних обставин справи, можуть бути потрібні додаткові документи, такі як довідки про доходи, свідоцтва про народження дітей тощо.

Правові аспекти розлучення в Україні

Розлучення – це важлива подія в житті кожної людини, і тому в Україні існують закони та норми, які регулюють цей процес. Подання на розлучення регулюється статтею 110 Сімейного кодексу України. Згідно з цією статтею, розлучення може бути подане як за згодою сторін, так і без згоди однієї зі сторін.

Як правило, розлучення за згодою сторін є більш швидким та менш складним процесом, оскільки в такому випадку сторони вирішують усі питання між собою. Однак, якщо сторони не можуть досягти згоди, процес розлучення може бути значно більш складним, тому що суд вирішує усі питання з приводу поділу майна, аліментів, опіки над дітьми та інших спірних питань.

Права та обов’язки сторін у процесі розлучення

У процесі розлучення сторони мають певні права та обов’язки, які встановлюються законодавством. Наприклад, сторони мають право на участь у судових засіданнях та представництво в суді. Вони також мають право на розумний термін вирішення справи та можуть оскаржувати рішення суду.

З іншого боку, сторони також мають обов’язки. Наприклад, вони повинні пред’явити до суду всю необхідну документацію та відповідати на питання суду та прокурора. Крім того, вони повинні дотримуватися рішень суду та вирішувати всі спірні питання шляхом переговорів або за допомогою медіатора.

Порядок подання на розлучення в Україні

Якщо ви плануєте подати на розлучення в Україні, вам потрібно знати про порядок подання заяви на розлучення та необхідні документи.

Перш за все, для подання на розлучення в Україні вам потрібно подати заяву до суду за місцем вашого проживання. Заява може бути подана як особисто в суд, так і надіслана поштою або електронною поштою.

При поданні заяви ви повинні мати при собі паспорт та свідоцтво про шлюб. Крім того, вам можуть знадобитися документи, що підтверджують факт розподілу майна, опіки над дітьми та інші документи, які стосуються спірних питань.

Строки розгляду заяви та можливість оскарження рішення

Після того, як ви подали заяву на розлучення, суд розпочинє розгляд вашої справи. Зазвичай, суд вирішує справу протягом трьох місяців від дати подання заяви. Однак, строк розгляду може бути продовжений до шести місяців у випадку, якщо справа складніша.

Якщо суд приймає рішення про розлучення, вам може бути видана відповідна постанова. Якщо ж суд не задовольняє вашу заяву, ви можете оскаржити рішення до апеляційного суду.

Додаткові питання про розлучення в Україні

Окрім основних питань, що стосуються подання на розлучення в Україні, є ще кілька додаткових питань, які можуть виникнути у вас під час цього процесу.

Розлучення за згодою сторін та розлучення без згоди однієї зі сторін

Одним із питань, що можуть виникнути, є вибір між розлученням за згодою сторін та розлученням без згоди однієї зі сторін. Як уже зазначалося, розлучення за згодою сторін зазвичай є більш простим процесом, оскільки сторони самі вирішують усі питання.

Однак, якщо одна зі сторін не згодна на розлучення, може бути подана заява на розлучення без згоди однієї зі сторін. У такому випадку, суд вирішує усі спірні питання, пов’язані з поділом майна, аліментами, опікою над дітьми та іншими питаннями.

Аліменти та розлучення

Іншим питанням, що можуть виникнути, є питання аліментів. Аліменти – це фінансова допомога, яку один зі співмешканців зобов’язаний надавати іншому після розлучення. Як правило, питання про аліменти може вирішуватися в суді разом з процедурою розлучення, або в окремому порядку.

Розлучення та подальша опіка над дітьми

Одним з найбільш важливих питань, пов’язаних з розлученням, є питання опіки над дітьми. Як правило, опіка над дітьми після розлучення надається тому зі співмешканців, хто має більшу роль у вихованні дітей.

Якщо сторони не можуть дійти згоди про опіку над дітьми, це питання може бути вирішено в суді. Суд вирішує, хто зі співмешканців отримає опіку над дітьми, та встановлює порядок відвідування та спілкування з іншим зі співмешканців.

Підсумки

Як ми бачимо, подання на розлучення в Україні – це складний процес, який включає багато правових та документальних аспектів. Якщо ви плануєте подати на розлучення, вам потрібно знати про порядок подання заяви, необхідні документи та правові аспекти процедури.

Крім того, ви повинні знати про права та обов’язки сторін у процесі розлучення, а також про додаткові питання, такі як розлучення за згодою сторін, аліменти та опіка над дітьми.

Якщо у вас виникли питання або потреба в додатковій допомозі щодо подання на розлучення в Україні, вам рекомендується звернутися до професійних юристів або використовувати додаткові джерела інформації, такі як сайти правових порад або форуми.

Джерела

 1. Сімейний кодекс України.
 2. Закон України “Про судоустрій та статуссуддів”.
 3. Постанова Конституційного Суду України “Про визнання такими, що втратили чинність, окремих положень Кодексу законів про працю України, Кодексу цивільного процесу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів”.

Від Вадим