Методи лікування варикозу та особливості хвороби

Методи лікування варикозу та особливості хвороби

Варикозна хвороба нижніх кінцівок супроводжується розширенням та деформацією венозних судин. Зміна структури кровоносного русла веде до порушення реології крові та підвищує ризики тромбозу. Перша лінія лікування варикозу — застосування компресійних панчіх та препаратів, наприклад Детралекс. Також існують і хірургічні методи лікування, що мають свої показання.

Чому виникає варикоз

Варикозне розширення поверхневих вен зустрічається у 40% населення. Розвиток обумовлений судинною недостатністю, що призводить до венозного рефлюксу та застою крові у венах. Тривале підвищення тиску в судинах сприяє деформації їх стінки та формуванню випинань, що погіршують ситуацію — формується замкнуте коло.  Фактори, що сприяють варикозу:

  1. вік;
  2. жіноча стать;
  3. пологи;
  4. спадковість;
  5. тривале положення сидячи чи стоячи.

На початку основні симптоми:

  1. набряки нижніх кінцівок;
  2. відчуття важкості та напруженості у ногах.

Згодом клінічна картина доповнюється свербежем, болем та візуальними венозними змінами. У запущених випадках можуть формуватися трофічні виразки.

Методи лікування варикозу

Консервативне лікування

За умови діагностованої варикозної хвороби, основний метод лікування — використання компресійного трикотажу. Компресійні панчохи необхідно носити постійно для зменшення симптомів, запобігання подальшого прогресування варикозу та розвитку гострих ускладнень, що потребують оперативного втручання. Можливі ускладнення:

  1. кровотеча з варикозних вен;
  2. тромбоз поверхневих або глибоких вен;
  3. виразкування тканин.

Які саме компресійні панчохи необхідні, визначає лікар-флеболог на консультації. Саме він підбирає оптимальний компресійний клас та довжину панчіх. Для багатьох пацієнтів застосування компресійних панчіх є достатнім методом лікування, а потреби у хірургічному втручанні не виникає. Додатково зменшити симптоматику можуть препарати-флеботоніки. Вони зменшують набряки та венозний застій.

Хірургічне лікування

Інвазивне лікування необхідне у тих випадках, коли є ускладнення та часті рецидиви тромбофлебітів, або недостатня ефективність консервативного лікування. Той чи інший варіант інвазивного лікування обирається індивідуально. Розрізняють внутрішньовенне та відкрите хірургічне лікування. Внутрішньовенне — радіочастотна терапія та склеротерапія. Радіочастотна терапія полягає у місцевому нагріванні ураженого сегмента вен, що призводить до його звуження та скорочення. Склеротерапія — інʼєкційний метод, під час якого вводять спеціальну піну в просвіт вени, що призводить до її оклюзії. Відкрите хірургічне лікування особливо показане, якщо є великі та об’ємні варикозні зміни у поверхневих венах. Змінені підшкірні вени повністю лікуються та видаляються.

Анна

Анна