Хто написав “Ще не вмерла Україна”

Хто написав "Ще не вмерла Україна" : гімн України

Український гімн “Ще не вмерла Україна” – це символ нашої держави, який відображає нашу національну гідність та незалежність. Ця пісня викликає гордість та патріотизм серед українців та є однією з найважливіших національних ідентифікаційних ознак.

Але хто став автором цієї відомої пісні? Історія створення гімну “Ще не вмерла Україна” складна та пов’язана зі складними часами в історії нашої країни.

Перші версії гімну

Перші версії гімну “Ще не вмерла Україна” були написані у 1862 році. Автором цих версій вважається український письменник та публіцист Павло Чубинський. Але ці версії не стали національним гімном.

Перший національний гімн

Перший національний гімн “Ще не вмерла Україна” був написаний українським поетом Миколою Вороним у 1863 році. Але і ця версія гімну не стала національним гімном через політичні обставини.

Пісня-символ незалежності

Гімн “Ще не вмерла Україна” став піснею-символом української незалежності у 1917 році. Тоді український композитор Михайло Вербицький написав нову музику до слів гімну. Ця версія гімну зберіглася до сьогодні.

Автор музики гімну

Автором музики до гімну “Ще не вмерла Україна” є Михайло Вербицький – український композитор, диригент та музикант. Народився він 17 червня 1880 року в місті Львів, що на той час було частиною Австро-Угорської імперії.

Михайло Вербицький вивчав музику в Краківській консерваторії та у Відні. Після закінчення навчання він повернувся до Львова та почав працювати викладачем музики в консерваторії. У 1924 році він став диригентом театру опери та балету у Львові, де працював до 1944 року.

У своїй творчості Михайло Вербицький зосереджувався на створенні опер, балетів та симфонічних творів. Окрім того, він також був відомим як виконавець та диригент, зокрема він провів багато концертів в Україні та за кордоном.

Найбільш відомим твором Михайла Вербицького є музика до гімну “Ще не вмерла Україна”. За легендою, він написав цю мелодію в 1862 році на замовлення місцевого патріотичного товариства. Текст гімну був написаний пізніше.

Михайло Вербицький помер 2 квітня 1952 року в Львові. Його творчість залишила значний вплив на українську музичну культуру, а музика до гімну “Ще не вмерла Україна” стала невід’ємною частиною національної ідентичності українців.

Сучасний вигляд гімну

Після отримання Україною незалежності у 1991 році, було прийнято рішення про використання гімну “Ще не вмерла Україна” як офіційного національного гімну країни. Водночас була проведена робота над створенням нового аранжування та оновленням тексту гімну.

Висновок

Таким чином, автором музики до гімну “Ще не вмерла Україна” є український композитор Михайло Вербицький. Ця пісня-символ стала національним гімном України та викликає гордість та патріотизм серед українців. Незважаючи на те, що гімн був створений у різні часи та автори були різними, він залишається невід’ємною частиною нашої національної ідентичності.

Вадим

Вадим

Редактор блогу та SEO спеціаліст