Де знаходиться острів Зміїний?

Де знаходиться острів Зміїний

Історія

Острів Зміїний – це один з найвідоміших туристичних місць в Україні, але мало хто знає про його історію, яка пов’язана з різними етапами розвитку України. Давні греки та римляни знали про цей острів як про місце зустрічі кочівників, які розміщували тут свої табори під час міграційних рухів.

У середньовічні часи на острові було збудовано фортецю для захисту від нападів татар та османської імперії. У 1783 році після здобуття Криму Російською імперією, острів Зміїний увійшов до складу Новоросійської губернії та став важливим пунктом на шляху зв’язку між Росією та Чорним морем. У 1918 році, під час утворення Української народної республіки, острів було зайнято більшовиками, а пізніше повернуто до складу Росії.

Після Другої світової війни острів Зміїний став частиною Української РСР та входив до складу Херсонської області. В 1958 році на острові було збудовано радіотехнічний пункт, який зараз є важливою частиною національної системи забезпечення безпеки повітряного простору.

Географічні та природні особливості острова Зміїний

Острів Зміїний знаходиться на південному заході України в Чорноморському басейні. Загальна площа острова становить близько 0,4 км², а довжина берегової лінії – 3,7 км.

Острів має дуже цікаве оточення. Він розташований на території національного природного парку “Тузловські лимани”, який є однією з найбільших природно-заповідних територій України. Цей парк знаходиться в межах Одеського та Миколаївського районів та має загальну площу більше 270 тисяч гектарів.

Західну частину острова омиває вода Тузловської лиману, який є одним з найбільших водойм Кримсько-Причорноморського басейну. На південному заході від острова розташоване Чорне море, а на північному заході – місцевість, відома як Катранда. Ця місцевість відома своїми соляними озерами, які мають багату історію та природні цінності.

Чому саме Зміїний?

За легендою, острів знайшли місцеві моряки у XVII столітті. Люди, які першими прибували на острів, зазнали великих труднощів через наявність небезпечних тварин, які нападали на них. За легендою, місцеві мешканці назвали острів Зміїний в честь цих тварин, які стали найвідомішою рисою території.

Однак, деякі вчені стверджують, що назва острова пов’язана не з зміями, а зі слов’янською назвою “змій”. У Слов’янській міфології змія символізувала життя, смерть та відродження, тому можливо, що назва острова виникла саме через цю символіку.

Інша версія про походження назви пов’язана з тим, що на острові були знайдені залишки величезних змій. І хоча ця версія не має жодних підтверджень, вона все ще підтримується місцевими мешканцями.

Острів Зміїний під час війни

На даний момент острів Зміїний перебуває під контролем України. Згідно з Міжнародним правом, острів Зміїний є територією України. Однак, його статус був довгий час обговорюваним і викликав суперечки між Україною та Росією. В 2014 році, під час анексії Криму Росією, були спроби зайняти острів Зміїний, але українські військові зуміли зберегти контроль над ним. Однак після повномаштабного вторгенення Росія на територію України острів став одним із символів боротьби Української нації за свою свободу, саме тут був посланий у відомому напрямку “Русский Военный Корабль”, фраза яка ввійде в історію України. Протягом декількох місяців острів був під окупацією однак наші воїни змогли вибити з нього ворога. Наразі острів Зміїний знаходиться під українським контролем та забезпечується відповідними державними службами України. Він знаходиться у складі Херсонської області та є важливою територією для України з точки зору безпеки та економіки. На острові розташовані деякі українські військові підрозділи, які забезпечують контроль над територією та охорону кордону.

Вадим

Вадим

Редактор блогу та SEO спеціаліст