Амуніція для собак та котів

COLLAR Waudog Nylon Повідець для собак

Якщо ви маєте собаку, то повідці, нашийники, рулетки та шлеї – це необхідні предмети для повсякденного життя улюбленця. Від правильного вибору цих аксесуарів залежить як проходитиме щоденна рутина вихованця, наскільки комфортно відбуватиметься прогулянка для вас та собаки, наскільки ефективно проходитимуть тренування та врешті-решт, чотирилапі модники заслуговують на красиві та стильні аксесуари!

Види амуніції для собак за метою використання

 1. Для щоденного використання під час прогулянок використовують повідець, шлейку, нашийник, адресник, намордник та автомобільні ремені безпеки.
 2. Для тренувань та дресури використовують спеціальні нашийники та повідці.
 3. Ринговки – це популярний вибір для собак, які беруть участь у виставках.

Як правильно обирати різні типи амуніції для собак нададуть професійну консультацію в зоомагазині БіоЕліт.

Нашийники: Принципи вибору для собак

 • Розмір. Важливо правильно виміряти шию улюбленця, щоб нашийник комфортно розташовувався на шиї, не був занадто тісним (переконайтесь, що між шиєю та нашийником є простір, достатній для ковтання води та їжі), але й не прокручувався і не зісковзував. 
 • Враховуйте ширину, наприклад собакам великих розмірів краще обирати широкі аксесуари, адже вузькі можуть натирати шию. Зверніть увагу на вагу, нашийник повинен бути легким та не створювати навантаження на шию та спину. 
 • Матеріал внутрішньої сторони виробу повинен бути комфортним до шкіри тварини, наприклад підкладка з м’якого нейлону. 

Які бувають види нашийників

 • Повсякденні – підходять для щоденних прогулянок та перебування в громадських місцях
 • Тренувальні – необхідні для підтримки дисципліни під час дресирування
 • Для виставок – ці види створені спеціально для виступів на конкурсах для собак
 • Світодіодні – незамінна річ для прогулянок в темну пору року
Шлейка для собак

Вибір між шлейкою та нашийником

Насправді вам знадобляться обидва вироби. 

Шлейка – це стрічка, або спеціальний жилет, який охоплює спину та грудну клітину собаки. Шлея допомагає краще контролювати тварину під час прогулянок. 

Нашийник необхідний перш за все для підвішування медальйонів та адресників і підійде собакам які не мають звички тягти і можуть спокійно гуляти на повідці. Для собак, які сильно тягнуть повідець, шлейки є більш комфортним вибором, це допомагає знизити тиск на шию. 

Повідці

У комплекті до шлейки та нашийника обов’язково має бути повідець. 

Повідці бувають різні, обираючи будь-який з видів враховуйте, розмір, вагу, вік та темперамент вашого улюбленця. 

 • Рулетки – популярний вибір для багатьох власників. Вони дають собаці достатньо свободи під час прогулянок та дозволяють швидко регулювати довжину тросу за необхідності. 
 • Повідці з брезенту, шкіри та нейлону або металу частіше обирають для активних та сильних собак, яких важко утримувати на довгих повідцях. 
 • Для утримання декількох вихованців підійде сворка.
 • Ринговки – виставкові повідці, призначені для утримування собаки на ринзі, зазвичай їх обирають для в колір забарвлення шерсті. 

Намордники

Інколи необхідні під час прогулянки, або для перебування в громадських місцях. Цей вибір найчастіше обирають для собак які легко збуджуються або можуть вкусити. Рекомендуємо обирати відкриті намордники, щоб собака могла легко дихати. 

Аксесуари для котів

Коти походять від диких кішок, вони обожнюють досліджувати територію, полювати на дрібних тварин та просто проводити час за межами будинку.

 Якщо у вас є приватна територія із садом, де може гуляти вихованець – це чудова новина. Подбайте про ідентифікацію вихованця за допомогою нашийника на який можна почепити адресник, або дзвіночок.

Нашийник для котів

Часто самовигул котів не є безпечною ідеєю. 

Тварини можуть наражатись на ризик потрапити під колеса автомобіля,

нападу хижих тварин, заразитися обо отруїтися, споживаючи дрібних тварин, або їжу з вулиць. 

Як забезпечити коту безпечне перебування у навколишньому середовищі

Вигулювати кота у шлейці та повідку – це незвична практика, та навіть може викликати здивовані погляди перехожих. Але розуміння того, що ваш улюбленець пізнає світ природи під час таких вилазок, все ж змушує задуматись про покупку амуніції для кішок. Також, шлея чудово підходить для кріплення до автомобільних крісел під час подорожей. 

При виборі шлейки для кота керуйтеся правилом – виріб повинен щільно прилягати до тіла, не вислизати та бути достатньо міцним, щоб витримати несподівані різкі рухи тварини. Обираючи шлейки для кота, звертайте увагу на моделі, які покриватимуть більшу частину тіла. 

Подбайте про безпеку

Для певних випадків, наприклад візиту до ветеринарного лікаря знадобиться такий вид амуніції, як м’який намордник. Це корисний аксесуар, за допомогою якого можна значно скоротити час перебування на прийомі у лікаря, та відповідно зменшити стрес від процедур.

Також, важливо пам’ятати, що котам, так само як і собакам знадобиться час та тренування для того, щоб звикнути до амуніції на своєму тілі. В майбутньому, коли тварина звикне до шлейки ви легко зможете вдягати вихованця у короткі терміни, наприклад під час екстрених випадків, коли потрібно швидко покинути будинок. 

Анна

Анна